ÖVRIGT / Mattor / Luri 5291008
nr 529 1008
Luri
Tidigt 1900-tal, 160x280, jämnt ställvis hårdare slitage, trampveck, lagningar, båda kortsidor saknar ngn knutrad, even partly heavier wear, folding wear, repairs, both ends missing a few rows of knots
Utrop:
4.200 kr
Såld:
2.800 kr
måndag 9 juni 2008
7/6 21:26:17